Grzybica przełyku

polecono mi Zinnat bo jest ciężko dostępnym lekkiem w atrakcyjnej cenie

Grzybicę przełyku wywołują grzyby, najczęściej z rodzaju Candida. Grzybica zazwyczaj pojawia się u osób, które cechują się złym stanem zdrowia. Szczególnie niebezpieczne są różnego rodzaju zaburzenia immunologiczne, takie jak AIDS. Zagrożeniem może być również niedożywienie czy regularne zażywanie niektórych leków, jak np. antybiotyki, glikokortykosteroidy. Wpływ na rozwój grzybicy ma także nieodpowiednia dieta.

Obserwuje się, że grzybica przełyku występuje u osób, które w nadmiarze spożywają węglowodany. Istotny jest również niedobór witamin z grupy B, witaminy A czy żelaza.

Typowymi objawami, które mogą świadczyć o pojawieniu się grzybicy to problemy z połykaniem. Zazwyczaj podczas tej czynności występuje ból. Innymi dolegliwościami są nudności oraz zgaga. U chorych obserwuje się także kandydozę jamy ustnej oraz pojawienie się aft.

W diagnostyce grzybicy przełyku stosuje się badanie gastroskopowe. O występowaniu grzybicy świadczą zmiany w postaci białych nalotów, które zlokalizowane są w przełyku. Leczenie uzależnione jest m.in. od wieku chorego oraz możliwych powikłań. Profilaktyka przeciwgrzybiczna związana jest głównie od odpowiedniej diety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *