warto kupić dla swoich potrzeb pastę ProSzkliwo dla dzieci aby była ona przeznaczona szczególnie dla dzieci

Choroba refluksowa przełyku najczęściej jest powodowana przez nieprawidłową budowę dolnego zwieracza przełyku. Pełni on istotną funkcję podczas spożywania posiłków. Rozdrobniony w jamie ustnej pokarm po połknięciu, dostaje się przez przełyk do żołądka. Wówczas dolny zwieracz przełyku ulega rozkurczeniu, a po przedostaniu się pokarmu do żołądka, szybko kurczy się. W ten sposób uniemożliwione zostaje cofnięcie racji pokarmowej.

W momencie nieprawidłowej budowy dolnego zwieracza przełyku, nadtrawiony pokarm wraz z sokiem żołądkowym, mogą przedostać się do przełyku. Do choroby przyczynia się również otyłość oraz ciąża. Niekiedy refluks wywoływany jest przez stosowane leki, takie jak środki antykoncepcyjne, leki w nadciśnieniu tętniczym itp.

Podstawowym objawem choroby refleksowej jest zgaga oraz odczucie cofania się treści pokarmowej do przełyku. Niektórym towarzyszy także nadkwaśność żołądka oraz bóle brzucha. Często dolegliwości te nasilają się po spożyciu tłustych posiłków.

Diagnostyka refluksu odbywa się na podstawie wywiadu lekarskiego oraz badania endoskopowego. Umożliwia ono pobranie określonych wycinków z przewodu pokarmowego, które następnie zostają poddane badaniu histopatologicznemu.

Leczenie tej choroby odbywa się głównie poprzez odpowiednią modyfikację stylu życia. Chorzy powinni unikać spożywania obfitych posiłków. Preferowane są mniejsze porcje, ale spożywane częściej.

Nie są wskazane także tłuste produkty, ponieważ mogą nasilić objawy choroby. Często zalecane jest również leczenie farmakologiczne, które polega na podawaniu leków hamujących wydzielanie kwasu żołądkowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *